Červen 2010

nějaké obrázky

29. června 2010 v 15:48
tady máte nějaké obrázky co jsem virobilaalice
                                                                   Alice

bella
                                                           Bella a Edward

pro moje SB bellinka

29. června 2010 v 15:43
bellinko tady je tvůj obrázek za soutěžh

pro moje sb kromě jane-dakota

26. června 2010 v 16:17
jane-dakoto abi si se nedivila že to neníaji pro tebe tak stohoto důvodu budu psát sb abi ti něco řekli a bila bych moc ráda gdyby to udělali SB prosíííííííííííím vás aby jste napsali jane-dakotě jane-dakoto všechno nejlepší k tvým narozeninám předem díky

                                                                                                                           justýnek jundísek

                                                                                                                                                 pápá


                                                                                                                               
                                                                                                                                                                                                                                                                                                 

obrázek pro jane-dakota.blog.cz

13. června 2010 v 16:32
gratuluji jane-dakota vihrálaste obrázek s twilight tu je


pro haníska
doufám že se tito bude líbit

Soutěž

12. června 2010 v 18:50 Soutěže
ahoj 1.soutěž začíná zítra do komentářů budete psát  odpovědě
hrajese o uplně nový obrázek aten gdo to napíše celé správně vihraje ten obrázek dám mu ho na můj blog ale udělám to na jedné stránce a napíšu pro koho je
otásky píšu dnes ale píšete do komentářů aš zítra děkuji


1.otáska
jak se jmenuje vůdce italského upírského klanu, kterého hraje Michael Sheen??
a.aram
b.azor
c.aro

2.otáska
proč se edward na začátku filmu rozejde s bellou?
a.protože ji nemiluje
b.protože ji chce ochránit
c.protože je na kluky

video s předávání cen

12. června 2010 v 18:39 Videjka
video s předávání cen

fotečky renesmee

12. června 2010 v 8:27
16
23
22
21
20
18
Renesmee
9
1
c3d8df98fb_61950820_o2
Renesmee-Nessie-Cullen-renesmee-carlie-cullen-6554834-1698-2560
RenesmeeCarlieSwan-Cullen4
Renesmee_Cullen
N328797-d5405
2643264206_673b2da67c
41873991

Eclipse: new clip-Jacob Brings Bella Back Home

12. června 2010 v 8:18 Videjka
tady máte videjko
o Edwardovi a Isabelle a Jacobovi

7. června 2010 v 18:37
o Edwardovi
Celé jméno: Edward Anthony Masen Cullen
Stav: upír
Datum narození: 20. června, 1901
Datum přeměny na upíra: 1918
Původně pochází z: Chicaga, Illinois
Barva vlasů: bronzová
Barva očí: původně zelená - jako upír zlatá/černá
Výška: 188 cm
Fyzický popis: vysoký a hubený - ne rozložitý. Chlapecký vzhled. Rozcuchané vlasy.
Výjimečné nadání: čtenář myšlenek
Povolání: V současné době zapsaný na Střední škole ve Forks
Rodinní příslušníci: Vlastní syn Edwarda a Elizabeth Masenových - adoptivní syn Carlislea a Esme Cullenových - sourozenci Alice a Emmett Cullenovi stejně jako Rosalie a Jasper Haleovi.
Příčina přeměny: Carlisle Cullen
Koníčky: sbírání aut - hra na klavír.
Auto: Stříbrné Volvo S60R, stříbrné Aston Martin V12
Osobní historie: Edwardův lidský život v Chicagu byl velmi šťastný a klidný. Jeho rodiče byli přiměřeně bohatí, protože jeho otec byl úspěšný právník. Největším trápením v matčině životě byla skutečnost, že zuřila Světová válka a Edward byl pouze rok vzdálen od odvodu, který byl v srpnu 1918 snížen na věk 18 let.
     Během září téhož roku udeřila chřipková epidemie, vyžádala si život obou Edwardových rodičů a málem také vzala jeho vlastní. Jeho ošetřujícím lékařem byl Carlisle Cullen, který ho zachránil tak, že jej přeměnil v upíra. Byla to Edwardova matka, kdo požádal Dr. Cullena, aby Edwarda zachránil. Vypadala jako že "ví", že Carlisle by ho zvláštním způsobem mohl zachránit a poprosila ho, aby to udělal.
     Od té doby, Edward vystupoval jako Carlisleův adoptivní syn nebo jako nejmladší bratr jeho manželky do té doby, než se jeho rodina rozrostla do své současné velikosti. Dvakrát studoval na lékařské fakultě, ale nevykonával ji v praxi. Miluje, když rychle řídí, a jako koníčka má sbírání aut.
     Od roku 1927 až do roku 1931 měl Edward záchvat rebélie a na několik let sám od sebe opustil Carlislea a Esme. Usoudil, že může vysávat lidi, pokud byli skutečně ztělesněním zla. Využíval svou zvláštní schopnost, aby se vyvaroval nevinnému. Po nějakém čase už nedokázal "uniknout dluhu takového množství ukradnutých lidských životů, nehledě na to, jak omluvitelných" a proto se vrátil ke Carlisleovi a Esme, kteří ho zpátky přivítali s otevřenou náručí.
     Okolo roku 1936 se Edward se svou rodinou přestěhoval do Forks, kde narazili na Quileutské indiány, kteří měli schopnost se přeměnit ve vlkodlaky. Dohoda ujednala, že vlci nechají Cullenovi na pokoji po tak dlouho, dokud nekousnou žádného člověka a nebudou se zdržovat na Quileutské půdě. Cullenovi žili ve Forks po několik let, než se přestěhovali na jiná místa.
     V roce 2003 se Cullenovi vrátili do Forks. Potom v roce 2005 Edward potkal Isabellu
Swanovou. Její krev pro něj "zpívala" a on se do ní šíleně zamiloval. Brzy přišla na jeho tajemství a akceptovala ho jako upíra. Navzdory nesčetným překážkám se do sebe zamilovali. Když se Bella stala obětí stopaře jménem James, Edward byl donucen napít se její krve, aby zastavil jed šířící se po jejím těle.

     Edward zůstal se Bellou do její katastrofální oslavy osmnáctin, kde byl donucen přehodnotit budoucnost jejího života s ním. Rozhodne se, že pro Bellu bude lepší, když bude žít normální život bez něj a opustí sám se svou rodinou Forks. Čas tráví sledováním Victorii všude kolem jihu Spojených států a dokonce se odváží do Mexika a Jižní Ameriky, když mu řeknou, že je Bella mrtvá, jede do Itálie s úmyslem spáchat sebevraždu. Bella a Alice přijedou včas, aby ho zastavili. On přesvědčí Volturi, aby je všechny nechali vrátit se do Forks s příslibem, že se Bella stane upírem.
     Návratem do Forks se myslí návrat k normální rutině mezi Edwardem a Bellou. On souhlasí s přeměnou Belly, pokud se za něj provdá. Tehdy je upozorněn Jacobem
Blackem, že smlouva říká, že má zakázáno kousnout člověka.


o Isabelle
Celé jméno: Isabella Swanová

Stav: Člověk

Datum narození: 13. září 1987
Původně pochází z: Phoenixu, Arizona
Barva vlasů: Hnědá
Barva očí: Hnědá
Výška: 162, 5 cm
Fyzická popis: "Bella má velmi světlou pleť, dlouhé, rovné, tmavě hnědé vlasy a čokoládově hnědé oči. Její obličej má srdcovitý tvar, široké čelo, velké, hluboko posazené oči, vystouplé lícní kosti, tenký nos a úzkou čelist se špičatou bradou. Její rty jsou poněkud neúměrně velké, trochu příliš plné k její bradě. Její hnědé obočí je tmavší než její vlasy a rovnější, než že jsou klenutá. Je štíhlá, ale vůbec ne svalnatá, váží okolo 52 kilogramů. Má krátké a široké nehty na rukou, protože má nervní zlozvyk kousat si je."
Charakteristický rys: Nesmírně náchylná k nehodám
Povolání: V současné době zapsaná na Střední školu ve Forks, práce na částečný úvazek v Newtonově prodejně sportovních potřeb
Rodinní příslušníci: Matka - Reneé Dwyerová, nevlastní otec - Phil Dwyer, otec - Charlie Swan
Přezdívky: Pro přátele Bells nebo Bell pro Charlieho.
Auto: Červený náklaďáček 1953 Chevy Pickup, spravený motocykl
Osobní historie: Bella se narodila ve Forks, ale její matka a otec se rozvedli, když jí bylo šest měsíců. Většinu svého dětství strávila v Kalifornii a později ve Phoenixu v Arizoně, kde nebyla velmi oblíbená a nikdy neměla pocit, že zapadla. Je příšerně nemotorná a pro své vlastní dobro se pokouší vyhýbat sportu a tanci.
     Když se její matka znovu vdala, Bella se rozhodla vrátit zpět do Forks, aby žila se svým otcem. Bella se cítila trochu provinile, že její matka kvůli ní nemlže trávit tolik času cestováním se svým novým manželem, a tak dobrovolně, ale ne nadšeně, přestěhovala k tátovi. Ten ji koupil náklaďáček a snažil se, aby se ve svém novém domově cítila příjemně.
     Ve škole byla Bella přijata s velkým zájmem a hned se spřátelila s několika lidmi. Poprvé spatřila Edwarda a jeho rodinu při přestávce na oběd a bylo ji řečeno, že se obvykle straní společnosti. Na hodině biologie byla Bella přinucena posadit se vedle Edwarda, protože to bylo jediné neobsazené sedadlo ve třídě. Reagoval na ni podivně, způsobil tím, že si myslela, že ji nenávidí. Nebyli to ani dva týdny poté, když se Edward vrátil do školy a Bella se s ním mohla pořádně seznámit.
Po nějakém čase, Bella odhalí Edwardovo tajemství a akceptuje ho jako upíra. Několikrát ji zachrání život a to způsobí, že se jeho posláním stane udržovat ji mimo nebezpečí. Dvojice se do sebe zamiluje, přestože je všechno proti nim. Bella se stává obětí Jamese a je zachráněna, když se Edward napije její krve a zabrání jedu rozšířit se po těle.
     Na své osmnácté narozeniny se Bella řízne o papír a je vystavena obrovskému nebezpečí u Cullenů doma. Kvůli tomu se jí Edward rozhodne opustit. Bella přežívá v téměř strnulém stavu týdny potom a jen tak tak zvládne chodit do školy a do práce. Rozhodne se riskovat, aby "uslyšela" Edwardův hlas a získá pomoc Jacoba Blacka v přestavování motocyklu. Z těch dvou se stane velmi dobří přátelé, dříve než se Jacob přidá do toho kultu. Bella se dozví, že Jacob a ostatní náctiletí
Quileutští kluci jsou vlkodlaci.
     Když se Alice vrátí do Forks, poví Belle, že si Edward myslí, že je mrtvá a má v úmyslu se zabít. Ty dvě pádí do Itálie, kde Edwarda zastaví a jsou zadrženi Volturiemi. Vrátí se do Forks se slibem, že se s Belly stane upír. Doma, Edward souhlasí se přeměnou Belly, pokud se za něj nejdříve provdá.


o Jacobovi
Celé jméno: Jacob Black
Stav: Vlkodlak
Datum narození: 1990
Původně pochází z: Forks, Washington
Barva vlasů: Černá
Barva očí. Hnědá
Výška: 186 cm na konci Stmívání, ale stále roste.
Fyzický popis: Dříve dlouhé, lesklé vlasy v koňském ohonu, teď krátké, krásná pleť, stopa dětské zakulacenosti na jeho bradě. Ve své vlčí podobě, Jacobův kožich je rezavě hnědé barvy.
Povolání: Ochránce oblasti La Push před upíry
Rodinní příslušníci: Jeho matka, Sarah, zemřela několik let předtím a má dvě starší sestry dvojčata, Rachel a Rebeku.
Koníčky: Spravování aut a motorek.
Osobní historie: Jacob potkal Bellu na pláž asi dva měsíci potom, co přijela do města. Pověděl Belle příběh svých předků, kteří uzavřeli smlouvu se "studenými". Byl to Jacobův pradědeček, který pomáhal vytvářet smlouvu.
     Ačkoli Jacob nevěřil pověrám svého otce nebo předků, on doručil vzkaz Belle, že se Quileutští "budou dívat" a názor, že by se měla rozejít se svým přítelem. Bella odmítla.
Potom, co Edward v září opustil Bellu, ona se ukázala u Jacoba doma, chtěla pomoct se spravením dvou porouchaných motorek. Jejich přátelství se rozvíjelo a Jacob doufal, že jednoho dne, by mohli být víc než přáteli.
     Jacob, stejně jako většina kluků z rezervace, projdou ohromnou růstovou změnou. Ačkoli jsou kluci v polovině jejich teenagerských let, zdá se, že jsou už dvacetiletí. Jeden po druhém se chlapci přidávají k Samovi a jeho podivnému malému kultu.
     Potom co, šel s Bellou do kina, Jacob přijde domů a cítí se velmi nemocný. Doma se Jacob záhadně měnil na tvora, kterého neznal. Je velmi vysoký s tlapami namísto rukou a když mluví, vrčí. Později mu je vysvětleno, že je vlkodlak a že mít upíra poblíž, je to co spustí přeměnu na začátku puberty. Protože jeho vztek je právě teď příliš těžký ovládnout, Jacobovi je řečeno, aby se držel od Belly dál.
     Jacob a ostatní vlkové vystopovali Laurenta v lese a našli ho s Bellou. Hnali se za ním, rozsápali ho na kusy a zabili ho. Později se Jacobovi podaří dát náznak Belle, který ji přiměje pochopit, že je vlkodlak.
     Jakmile Bella pochopí, Jacob začleňuje Bellu do většiny La Pushských činností a dokonce souhlasí s tím, že jí vezme na skákání do vody z útesu. Zatímco jde po stopě Victorie, Jacob uvidí Bellu, jak sama skáče z útesu. Skočí střemhlav do vody a zachrání ji.
     Brzy potom se Alice vrací do Forks, Harry Clearwater zemřel na infarkt. Jacob je u Swanů doma, když zazvoní telefon. Jacob ho zvedne a řekne muži, kterého považuje za Carlislea, že je Charlie na pohřbu. Ve skutečnosti tou osobou byl Edward a on se domnívá, že je Charlie na belliném pohřbu. Jacob zůstává stranou, zatímco Alice a Bella se ženou do Itálie, aby Edwarda zachránili.
     Jakmile se Edward a Bella vrátí, Jacob se ujistí, že Bella dostane domácí vězení od Charlieho, když mu ukáže motorky. Potom Edwardovi připomíná tu smlouvu, kterou mají s upíry,  že upíři nekousnou člověka. Kousnou, ne zabijou.

Rozbřesk - Stručný popis knihy

4. června 2010 v 14:41
KNIHA PRVNÍ - BELLA

Vše začíná nádhernou svatbou Edwarda a Belly.

Bella, která měla z počátku pochyby, došla pevným krokem k oltáři, jista si sama sebou a svým "Ano". Alice připravila obrovskou svatbu, plnou hostů. Jak upírů, tak lidí, ale i vlkodlaků. Menší problém byl opět s Jacobem, který na dlouhou dobu utekl ve vlčí podobě a teď se vrátil odhodlán popřát Belle. Vše se ale zvrtne a Jacob musí být smečkou odveden do bezpečí.

S Edwardem se Bella dohodla na tom, že půjde na univerzitu Dartmnouth a Edward jí školné zaplatí. Další dohodou je to, co Bella už dlouho dobu chce. Poslední co by chtěla zažít jako člověk, před tím, než se promění, je milování s Edwardem. A ke splnění této dohody se nezadržitelně blíží. Svatební cestu naplánoval Edward na ostrov Esme. Hned první noc dojde na splnění dohody. Bella je vyděšená, ale když se ráno probudí, ví, že se bála zbytečně. Má příjemný, šťastný pocit. Edward její nadšení ale nesdílí. Bál se toho a oprávněně. Bella je samá modřina a začne si to vyčítat. Dojde k závěru, že už se spolu nebudou milovat po dobu, co bude člověkem, s čímž Bella nesouhlasí. Nezbývá jí ale nic jiného než souhlasit, protože Edward se jí snaží zaměstnávat natolik, že každý večer padne do poslete vyčerpáním. Jednoho večera se ale Belle zdá krásný sen, probudí se a začne plakat. Edward je vyděšený a myslí si, že Bella měla noční můru. Ta ho ale začně na vysvětlenou hladově líbat. Zpočátku jí odmítá, nakonec se ale podvolí. Ráno už Bella žádné modřiny nemá, akorát je zničená postel.

Čas nerušeně plyne a Bella nemá ponětí o čase. Jednou v noci, když je Edward na lovu dostane hlad, tak si udělá kuře, ale vyzvrací ho. Začíná mít děsivné noční můry o malém chlapci, kterého jdou Volturiovi zabít, ale ona má potřebu ho chránit. Po čase to pochopí, když si jde pro něco do tašky, narazí i na krabičku vložek a pak jí to dojde. Její menstruace se zpozdila. V tom si sáhne na břicho, kde je malá vyboulenina. Edward je z toho ohromený a domluví se s Carlislem na interupci. Bella ale nesouhlasí. Zavolá Rosalii, která jí pochopí.

KNIHA DRUHÁ - JACOB

Jacob se dozví, že Bella je už zpátky doma, ale že je údajně nemocná. Nevěří tomu. Myslí si, že je už upírem. To ho vede k tomu, že Cullenovi porušili smlouvu a chce bojovat. Sam se ho snaží uklidnit a nepodporuje jeho názor, tak se rozhodne, že to půjde vykonat sám. Rozběhne se přímo k domu Cullenových, kde se dozví něco neuvěřitelného. Bella není nemocná, ale je těhotná a to už celkem dost viditelně. Neměla by být na začátku těhotenství? Bella je vysílená, slabá, pohublá, plod jí bere život. Všichni vědí, že až se dítě narodí, ona nepřežije. Přesto Bella věří, že ona to zvládne, i když ne jako člověk. Rosalie nad ní drží ochranou ruku, aby Belle nemohl nikdo ublížit.

Edward je naprosto zničený. Jacob by se mu za normálních okolností možná i smál, teď to ale nedokázal. Ani si neuměl představit, co Edward právě prožívá. V očích měl oheň, který ho spaloval. Tento obraz předvede Samovi, ten se okamžitě rozhodl. Půjdou to zabít a tím i Bellu, s tím zas nesouhlasí Jacob. Zpočátku moc alfy zapůsobí a Jacob nemůže jinak. Pak si ale uvědomí, že to on má být dle krve předků alfou a něco se v něm zlomí. Od té chvíle už nemusí poslouchat Samovi příkazy a odbíhá varovat Cullenovi před napadením smečky. Za chvíli ho doběhne Seth, který se od smečky taktéž odpojil. Jacob ho zpočátku posílá domů, ale pak nechává Setha si dělat co chce. Nechce působit jako alfa, tak jak to občas dělává Sam. Edward nabídne Jacobovi, ať zkusí Bellu k něčemu přemluvit. Když chce Bella dítě, tak ať ho má a ať to jsou klidně i "štěňata". Jacobovi se to moc nelíbí, ví, že s tím Bella nebude souhlasit a má pravdu. Bella své dítě miluje. Miluje toho malého Edwarda Jacoba v sobě. Edward s Jacobovou pomocí přijde na to, že plod by mohl potřebovat krev. Proto Belle nabídnou, aby to zkusila. Bella i dokonce přizná, že jí krev krásně voní a i chutná, což je dobré znamení. Vrací se jí barva a vypadá o hodně líp. Dítě už je tak velké, že začne Belle lámat kosti. Je obaleno něčím, co je podobné upíří kůži, takže nejde udělat ani ultrazvuk.

Po čase se přidá k Jacobově smečce i Sethova sestra Leah. Jacob tím není vůbec nadšený. Nikdo ze smečky ji nemá rád, za to co všem dělá kvůli Samovi. Na druhou stranu ji ale chápe, že je jí líp s ním než se Samem, který má zas v hlavně věčnou lítost nad tím co Leah způsobil, a tak ji u sebe nechává. Rozdělí si teritorium Cullenových a hlídkují. Podle toho jak Bella rychle roste se Carlisle domnívá, že tak za 4 dny dojde k porodu. Pro Jacoba je to jediná zpráva - má 4 dny, aby byl se "svou" Bellou, než se navždy ztratí. I kdyby se podařil ten šílený plán a ona se stala upírkou, už to nebude ta stejná voňavá, teplá Bella.

Jacob je teď často u Cullenových doma, i když mu to tam vůbec nevoní. To Seth se zdá s tím nemá takové problémy. Dokonce s nimi dokáže sedět na jedné pohovce, jíst jídlo nasáklé jejich pachem a nosit jejich oblečení, které je taktéž plné jejich pachu. Jediná Leah se domu vyhýbá jako čert kříži. Nepřijme ani jídlo, raději loví zvěř a jí syrové maso, které nesnáší. Zeptá se Jacoba, jestli s ním bude moct zůstat, až to všechno skončí. Po chvíli přemýšlení Jacob svolí. Přeci jenom Leah není zas tak špatná, ano jsou přátelé.

Jacobovi se zhroutí svět, když se dozví, že Bella bude rodit dřív. Edward totiž může slyšet myšlenky dítěte. To je už moc velké a snaží se co nejméně hýbat, aby nepůsobilo své matce tolik bolesti. Miluje ji. Všichni jsou tím ohromení až na Jacoba. Cítí se sám, po tom co se dozví, že porod bude dříve než si mysleli. Když je Jacob na návštěvě u Belly, stane se nehoda a Bella se zhroutí na zem. Začne hrůzostrašně křičet a upadne do mdlob.

Porod začal. Bohužel Carlisle tam není, proto Bellu odrodí Edward. Dá Belle morfium a pak začne s tím, aby dítě dostal rychle ven. Odloučila se mu placenta a dusí se. Rosalie začne s císařským řezem, jenže pach Belliny krve v ní probudí žízeň. V poslední minutě zasáhne Jacob a Rosalie se nechá odtáhnout do vedlejší místnosti. Belle přestává tlouct srdce. Najednou něco zapráská - zlomilo jí to páteř. Jacob začíná s resuscitací a Edward svými zuby razí dítěti cestu na svět. Bella se zmýlila, je to holčička. Pro tento případ vymyslela jméno Renesmé.

Bella se probrala z temnoty a ihned chtěla dítě k sobě. To ji okamžitě kouslo a pak zase omdlela. Její srdce utichalo. Jacob opět začal s masáží srdce. Po té ho Edward na chvíli zastaví a vstříkne injekční stříkačkou Belle rovnou do srdce svůj jed. Pak začne prokusovat její kůži, na krvácejících místech ji olizuje a její rány se zacelují. To už Jacob nevidí žádnou naději. Bella je mrtvá. Edward ho vyhodí a dál pracuje na "mrtvém" těle.

Když šel Jacob ven, uviděl Rosalii s dítětem v rukou. Krmila ho krví. Rozhodl se. Tu malou stvůru, která zabila Bellu, zabije. Jenže jakmile jí uviděl, zastavil se svět. Všechna vlákna, která ho pojila s tímto světem se zpřetrhala a vytvořilo se nové silné vlákno. Otiskl se do Belliny a Edwardovi dcery Renesmé.


KNIHA TŘETÍ - BELLA

Bella se po nekonečných vlnách bolesti probouzí do dne jako upír. Vnímá zrníčka prachu. Vůni vzduchu. Dokáže rozeznat komu patří oné kroky. Slyší auta na silnici. A slyší dvě srdce. Jedno rychlé a druhé normální. První hlas, který slyší je Edwardův. Připadá jí ještě krásnější, než jak ho slyšela jako člověk. I jeho tvář je mnohem krásnější.

Její první kroky vedou na lov, kde zničeho nic zvětří pach člověka. Rozeběhne se za tou vůní, ale přitom ví, že jí někdo sleduje. V obraném postoji se zastaví a postaví se svému pronásledovateli - Edwardovi. Náhle si uvědomí co dělá, otočí se na patě a uteče. Edward je z toho velmi překvapený. Tohle ještě u novorozené upírky neviděl. Bella se až neskutečně ovládá, má ohromnou sílu a užívá si jí. Nakonec uloví pumu a pár dalších zvířat.

Pak se ale její myšlenky uberou směrem k Renesmé. K její dceři. Cestu jí zahradí Jacob, který jí podrobí malému testu. Když mu neukousne hlavu, prošla. Je sice udivená, že Jacob tu stále je, ale hlavu mu neutrhne. Její emoce stáhle hlídá Jasper, který je z ní trochu nesvůj. Čekal, že Bella bude neovladatelná a místo toho se bezchybně kontroluje. Pak vidí Bella poprvé svoji dceru novýma očima. Je nádherná, teplá, může spát, bije jí srdce, má tvrdou kůži a má zvláštní schopnost dorozumívání. Dokáže lidem ukazovat, co si myslí. Jacob je celý nesvůj, když jí Bella chová v náručí a Bella se diví čím to je. Po chvíli jí to dojde. Jacob se otiskl do její dcery. Začne zuřit a v záchvatu hněvu se na Jacoba vrhne. Malinko si vyčítá svou nepřiměřenou rakci, ale stále se jí nelíbí co Jacob udělal. Na druhou stranu ji tím Jacob zachránil. Pokud se vlkodlak do někoho otiskne, nemůže ho smečka nikdy zabít. Protože ten dotyčný by neskutečně trpěl a s ním i smečka. Dokonce Jacob potvrdil, že dohoda není porušena tím, že je Bella upírem, protože ji vlastně nikdo z upírů nekousl.

Renesmé neskutečně rychle roste. To Bellu dost vyděsí. Bojí se, že její život bude trvat tímto tempem tak 15 let. S Jacobem se nakonec usmíří. I on si dělá v tomto ohledu starosti. Ale nebyl by to Jacob, kdyby zas něco nevyvedl. Před Charliem se změnil do vlčí podoby a řekl Charliemu, že existuje trochu jiný svět, než který zná a že Bella je teď jeho součástí. Ujistí ho, že se ale nepřeměňuje na vlka. Že je teď spíš podobná Esme než Renée. Charlie se spokojí s tímto vysvětlením. Nechce slyšet žádné podrobnosti. Chce jen vidět svou holčičku. Bella i Edward jsou rozčilení. Bude to pro Bellu hodně velká zkouška. Jake se nakonec omluví, že nevěděl jak to bude pro Bellu těžké, to už ale nic nezmění. Návštěva otce dopadne dobře. Bella s ním stráví celý den, aniž by mu něco udělala. Renesmé je původně představena jako Edwardova neteř, kterou adoptovali, nakonec ale Bella Charliemu potvrdí, že je to její dcera a on je dědečkem. Zdá se, že Charlie je nadšený.

Tím je největší problém, který Bellu trápil vyřešen. Charlie začíná s pravidelnými návštěvami. Renesmeé dál roste. Už umí mluvit, běhat. S Jacobem chodí společně na lov a závodí spolu, kdo toho víc uloví. Spatří je ale členka klanu Denali - Irina, která se přišla omluvit Cullenovým. Když hrozilo, že napadne Cullenovi smečka, prosili klan Denali o pomoc, ti to odmítli, protože smečka zabila Irině druha - Laurenta. Když ale uviděla zdálky Renesmeé s Jacobem, okamžitě na to co chtěla zapomněla a utekla. Bella tuší, že to bude mít následky.

A zanedlouho se to také potvrdí. Alice má hrůzostrašné vidění. Irina to jde říct Volturiovým, kteří jen čekali na nějakou záminku, aby mohli jít proti Cullenům. Aro stále touží po Edwardových a Aliciných schopnostech. Horší je, že přijdou naprosto všichni, což není normální. Ani nebudou chtít slyšet, že Renesmeé je napůl člověk. Jdou všechny zabít. Alice vezme Jaspera a odejde, aby lépe viděla do budoucnosti, jelikož vlkodlaky a Renesmé vidět nemůže a vlkodlaci ruší její vidění. Nejdřív si všichni myslí, že se vrátí, ale nevrátí. V Bellině knížce nechá Alice Belle vzkaz, adresu. Belle dojde, že Alice nechce, aby Edward něco věděl, a tak knihu okamžitě zničí. Alice ještě dá ostatním Cullenovým radu, ať najdou co nejvíce upírů, kteří jim dosvědčí, že Renesmeé roste, že je to napůl člověk.

Její radu poslechnou. Carlisle, Esme, Rosalie a Emmett se vydají na cestu. Jako první se objeví klan Denali, ti po dotyku Renesmeé Cullenovým věří a souhlasí se svědčením a i tím, že by měli případně bojovat. Přichází mnoho dalších. Scénář se opakuje pořád dokola. Až je v domě Cullenových plno upírů. S nárůstem počtu upírů se zvýšil počet i vlkodlaků. Jacobova smečka má další dva členy a Samova smečka se také rozrostla o další členy. Vlci jsou připraveni Cullenovi a Renesmeé bránit.

Když přijede upír Eleazar, který má schopnost uhodnout dar, který kdo má, dovídá se Bella že má dar štítu. Dokáže blokovat dary jako je např. ten Edwardův a nebo třeba Arův či Jane. Snaží se ten dar ovládnout, rozšířit ho na další osoby, což se jí moc nedaří. Dokonce ho dokáže na chvíli úplně ze sebe vymrštit. Učí se i bojovat, aby byla připravená. Ví, že nejspíš umře, ona i Edward. Je to pro ně velmi bolestivé.

Před Vánoci se dostává ke vzkazu Alice a jede na určenou adresu, tam se dovídá že je to právník, který vystavuje falešné doklady. Ihned si domyslí co tím Alice asi myslela a nechá vyrobit doklady pro  Renesmeé a Jacoba, aby spolu mohli v případě neúspěchu utéct.

Přichází den D. Volturiovi už jsou na místě, tak jako všichni Cullenovi (až na Alic s Jasperem), svědci a vlci. Z hrdel všech upírů se ozývá vrčení. Cullenovi i jejich svědci se snaží přesvědčit Ara a ostatní Volturiovy, že Renesmeé není malé dítě přeměněné v upíra, ale Bellina a Edwardova dcera. Že je napůl člověk a napůl upír. Bella dokonale ovládá svůj štít a roztáhne ho přes všechny Cullenovi, ostatní upíry i vlkodlaky. Když už se skoro schyluje k boji, objeví se Alice s Jasperem a další upírkou a mladým mužem, jmenuje se Nahuel. On je stejný jako Renesmeé, je napůl člověk a napůl upír. Aro pochopí i všichni ostatní, že Renesmeé není hrozbou a všichni bez boje odejdou.

POSLEDNÍ KAPITOLA - ÚRYVEK

........................Edward a já jsme pomalu odešli do našeho pokoje, ruce propletené.
"Noc oslav," prohlásil tiše, a dal svou ruku pod mou bradu, aby přitiskl mé rty ke svým.
"Počkej," zaváhala jsem, odtáhnouc se pryč.
Podíval se na mě zmateně. Obecné pravidlo, neodtahovat se. Dobře, bylo to více než obecné pravidlo. Bylo to první pravidlo.
"Chci něco zkusit," informovala jsem ho, usmívajíc se lehce nad jeho rozpačitým výrazem.
Položila jsem ruce po obou stranách jeho tváře a zavřela oči v soustředění.
Tohle mi moc nešlo, když se předtím Zafrina snažila učit mne, ale teď jsem znala svůj štít lépe. Pochopila jsem tu část, která bojovala proti odtržení ode mě, automatický pud k zachování sebe sama nad vším ostatním.
Stále se to ještě ani neblížilo k lehkosti s jakou jsem zaštítila další lidi kromě sebe. Znovu jsem cítila ten elastický zpětný tlak jak můj štít, bojoval aby mě ochránil. Musela jsem to napětí odtlačit úplně mimo sebe; stálo mě to veškerou koncentraci.
"Bello!" zašeptal Edward v šoku.

Věděla jsem, že to funguje, tak jsem soustředila ještě víc, lovíc konkrétní vzpomínky které jsem si šetřila pro tuto chvíli, nechávajíc je zaplavit mou mysl, a stejně tak jeho, jak jsem doufala.
Některé vzpomínky nebyly jasné, matné lidské vzpomínky, viděné přes slabé oči a slyšené slabým sluchem: když jsem poprvé uviděla jeho tvář... první dotek na naší louce ... zvuk jeho hlasu přes tmu mého slábnoucího vědomí, když mě zachránil před Jamesem ... jeho tvář, když čekal pod baldachýnem květin aby se se mnou oženil ... každý vzácný okamžik z ostrova ... jeho chladné ruce dotýkající se našeho dítěte přes mou kůži ...
A ostré vzpomínky dokonale vybavené: jeho tvář, když jsem poprvé otevřela oči do nekonečného svítání nesmrtelnosti v mém novém životě..., první polibek ..., první noc ...
Jeho rty, najednou drtící mé, zlomili mou koncentraci.
Zalapala jsem po dechu a ztratila ovládání, bojujíc o vládu nad sebou. Zapadlo to zpátky jak napjatá guma, která znovu chránila mé myšlenky.
"Jejda, ztratila jsem to!" povzdechla jsem si.
"Slyšel jsem tě," vydechl. "Jak? Jak jsi to udělala? "
"Zafrinin nápad. Několikrát jsme to procvičovali. "
Byl omámený. Dvakrát mrknul a potřásl hlavou.
"Teď už víš," řekla jsem něžně a pokrčila rameny. "Že tě nikdy nikdo nemiloval tak, jako já."
"Máš téměř pravdu." pousmál se, oči stále trochu širší, než obvykle. "vím jen o jedné výjimce."
"Lháři."
Začal mě znovu líbat, ale pak se náhle zastavil.
"Můžeš to udělat znovu?" zajímal se.
Zašklebila jsem se. "Je to velmi obtížné."
Čekal, jeho výraz netrpělivý.
"Neudržím to, když mě jakkoli rozrušíš," Varovala jsem ho.
"Budu hodný," slíbil.
Stiskla jsem rty a přimhouřila oči. Pak jsem se pousmála.
Přitiskla jsem mu
opět ruce na tvář, zvedajíc štít z mé mysli, a pak začala tam kde jsem přestala-s krystalově jasnými vzpomínkami na první noc mého života ... tentokrát kladouc důraz na detaily.
Zasmála jsem se bezdechu, když naléhavý polibek znovu přerušil mé úsilí.
"Zatraceně," zavrčel, líbajíc hladově spodní okraj mé čelisti.
"Máme spoustu času, pracovat na tom," připomněla jsem mu.
"Věčnost a věčnost a věčnost," prohlásil reptajíc."Zní to jako to pravé."


Edward Bella a Renesmee
Edward Bella a RenesmeeHádejte do komentářů koho jsou to oči

1. června 2010 v 15:20

1.
Jasper-Hale-Wallpaper-twilight-series-7274446-1920-1200
2.
edward-cullen-eclipse-walmart-poster
3.
21564_1077964286294_1741881983_146046_77313_n
4.
1
VŠE